Kuidas jälgida (ja vähendada) andmekasutust Androidis

Üha keerukamate telefonide ja andmehimuliste rakenduste abil on lihtsam kui kunagi varem oma mobiiltelefonipaketi andmeedastuse kaudu läbi puhuda ... ja sellega kaasnevad ebameeldivad ülemäärased tasud. Loe edasi, kui näitame teile, kuidas oma andmekasutust hallata.

Vaid mõni aasta tagasi oleks olnud peaaegu ennekuulmatu mitu GB mobiilset andmesidet läbi puhuda. Nüüd on rakenduste suurus tõusnud (pole haruldane, kui rakendused ja nende värskendused ületavad 100 MB) ning muusika ja video voogesituse populaarsemaks muutudes on andmete piirmäär mõne päevaga lihtne läbi põleda.

Tund aega standardlahutusega voogesitusvideo vaatamine Netflixis või Youtube'is närib hõlpsalt ja gigabaidiseid andmeid. Kõrgendage see voog HD-ni ja põhimõtteliselt andmekasutuskolmekordsed- kasutatakse umbes kolme gigabaiti andmeid. Kas voogesitate kvaliteetset muusikat selliste teenuste kaudu nagu Google Play muusika või Spotify? Selle jaoks kulub umbes 120 MB tunnis. Esialgu ei pruugi see kuigi palju tunduda, kuid tehke seda nädal aega tund aega päevas ja olete kuni 840 MB. Tund päevas kuus annab teile umbes 3,2 GB. Kui teil on 5 GB andmesidepakett, kasutasite umbes 65% sellest ainult muusika jaoks.

Muidugi võiksite suurema plaani eest rohkem maksta, kuid kes tahab seda teha? Enne kui teenite oma teenitud dollareid, on siin mõned nipid andmekasutuse vähendamiseks (ja sellel silma peal hoidmiseks).

Kuidas kontrollida oma andmete kasutamist

Enne kõike muud peate kontrollima oma andmekasutust. Kui te ei tea, kuidas teie tüüpiline kasutus välja näeb, pole teil aimugi, kui kergelt või rangelt peate oma andmete tarbimisharjumusi muutma.

Andmekasutuse kohta saate ligikaudse hinnangu, kasutades Sprinti, AT&T või Verizoni kalkulaatoreid, kuid kõige parem on tegelikult kontrollida teie kasutamist viimase paari kuu jooksul.

Lihtsaim viis varasema andmekasutuse kontrollimiseks on sisse logida oma mobiilsideteenuse pakkuja veebiportaali (või kontrollida paberarveid) ja vaadata, milline on teie andmekasutus. Kui jõuate tavapäraselt oma andmete piirmäära alla, võite pöörduda oma teenusepakkuja poole ja uurida, kas saate üle minna odavamale andmesidepaketile. Kui olete andmeside piirmäära lähedal või ületate seda, soovite kindlasti jätkata lugemist.

Samuti saate oma praeguse kuu kasutamist kontrollida otse Androidist. Navigeerige jaotisse Seaded> Traadita ühendus ja võrgud> Andmekasutus. Näete ekraani, mis näeb välja umbes nagu esimene ekraan, siin:

Kui kerite alla, näete mobiilse andmeside kasutamist rakenduste kaupa, nagu näha ülaltoodud teisel ekraanipildil. Oluline on märkida, et need diagrammid näitavad ainult teie mobiilse andmeside kaudu saadetud andmeid, mitte teie WiFi-ühendust. Võib-olla olete YouTube'i junkie, kuid kui teete kogu oma vaatamise koduvõrguga ühenduses olles, siis siin seda ei registreerita. Kui soovite näha ka oma WiFi andmekasutust, vajutage menüünuppu ja valige käsk „Kuva WiFi kasutamine”.

Tasub mainida, et andmekasutuse täpsema ülevaate saamiseks peate siin täpsustama oma arveldustsükli. Kuna teie andmed lähtestatakse uue tsükli esimesel päeval, pole vahet, mida eelmisel kuul kasutasite, nii et te ei soovi, et see tulemusi moonutaks.

Lisaks jälgimisele saate seadistada ka andmehoiatusi, kohandades liuguriba oma maitse järgi - kui jõuate piirilõikega määratud summa, saate hoiatuse, et teavitada oma asukohta.

Võite lubada ka valiku „Määra mobiilse andmeside limiit” ja seejärel kasutada oranži liugurit, et määrata, kuhu soovite andmed täielikult katkestada. Kui olete selle piiri ületanud, keelatakse teie telefonis mobiilne andmeside seni, kuni te selle uuesti sisse lülitate.

Kuidas kontrollida oma andmete kasutamist

Mobiilseadmete osas on kahte tüüpi andmekogujaid. Esiteks on ilmne kasutajapõhine andmete tarbimine ehk „esiplaanil olevad andmed“. Kui vaatate kvaliteetset videot või laadite alla uue albumi, aitate otseselt kaasa selle kuu andmekasutuse suurendamisele, eeldades, et kasutate mobiilset andmesidet ja mitte WiFi-d.

Loomulikult peate vähem teadmisi esiplaanil olevate andmete kasutamiseks teadlikult nii palju alla laadima, voogesitama ja sirvima.

Enamiku inimeste jaoks on vähem ilmselge siiski üsna suur hulk telgitaguseid andmeid, mis teie ühenduse kaudu levivad - “taustandmed”. Facebooki värskenduste, sagedaste meilikastide kontrollide, rakenduste automaatsete värskenduste ja muude tausttegevuste küsitlemine võib teie andmejaotuses tõelise mõlgi teha, kui te pole ettevaatlik. Heidame pilgu sellele, kuidas saaksime seda osa piirata.

Esiteks: vaadake, millised rakendused andmeid kasutavad

Kõigepealt uurime, millised rakendused tegelikult tekitavad märkimisväärset hulka taustandmeid. Oma rakenduste kuvamiseks andmekasutuse järjekorras minge tagasi jaotisse Seaded> Traadita ühendus ja võrgud> Andmekasutus. Täpsema vaate nägemiseks võite puudutada üksikuid rakendusi. Siin näeme esiplaani ja tausta kasutamist:

 

See aitab tohutult järgmistes sammudes. Kui teate, millised rakendused kasutavad kõige rohkem andmeid, teate, millistele rakendustele tuleb keskenduda.

Kasutage Android Nougati andmesäästjat (Android 7.0+)

Android 7.0 Nougat tutvustas uue funktsiooniga Data Saver palju täpsemat viisi oma mobiilse andmeside juhtimiseks.

Põhimõtteliselt võimaldab see piirata rakenduste kasutatavaid taustandmeid, kuidlubatud nimekiri kõik, mis soovib saada piiramatut juurdepääsu. See tähendab, et taustandmed on kõigi rakenduste jaoks vaikimisi keelatud, seejärel saate valida, kuhu piiramatu juurdepääs anda.

Alustamiseks tõmmake menüüs Seaded hüpamiseks märguandevari alla ja puudutage hammasrattaikooni.

Puudutage jaotises „Traadita ühendus ja võrgud” kirjet „Andmekasutus”.

Jaotise Mobiilikasutus alt leiate valiku „Andmesäästja”. Siit algab lõbu.

Esimene asi, mida peate tegema, lülitab selle paha poisi üles ülaosas asuva väikese liuguri kasutamisele. Samuti kuvatakse olekuribal uus ikoon - vasakul teistest andmeikoonidest (Bluetooth, Wi-Fi, Cellular jne).

Pidage meeles, et pärast selle sisselülitamist piiratakse kõigi rakenduste juurdepääsu taustandmetele. Selle muutmiseks puudutage kasti „Piiramatu juurdepääs andmetele”.

See avab kõigi teie telefonis praegu installitud rakenduste loendi. Lülitades vastava rakenduse liuguri olekusse „sees”, lubate sisuliselt piiramatu juurdepääsu taustale. Seega, kui soovite, et kaardid, muusika või Facebook saaksid alati vajalikke andmeid hankida, lülitage need kindlasti sisse.

Ja see on kõik, mis seal on. Tasub meeles pidada, et see kehtib ainult mobiilse andmeside kohta - kõik rakendused jäävad WiFi-ühenduse ajal piiranguteta.

Kasutage Google'i rakendust Datally (Android 5.0+)

Kui teil pole Android Nougati, on teil veel mõned võimalused.

Google andis hiljuti välja uue rakenduse nimega Datally, mis on loodud andmekasutuse jälgimiseks, selle blokeerimiseks rakenduste kaupa ja isegi tasuta avaliku WiFi leidmiseks.

Uuenda: Google lõpetas oma Datally rakenduse 2019. aastal.

Rakenduse esmakordsel avamisel küsib see teilt hulga õigusi, palub teil lubada kasutusjuurdepääsu ja küsib, kas soovite Google'ile saata oma rakenduse andmeid ja SMS-e, et neid Datally täiustada. Peate andma kaks esimest õigust, kuid soovi korral võite kolmanda ka vahele jätta.

 

Datally avakuva näitab teile, kui palju olete mobiilset andmesidet täna kasutanud ja milliseid rakendusi kõige rohkem kasutatakse. Läheduses olevate tasuta WiFi-võrkude leidmiseks võite puudutada käsku „Leia WiFi”, mis on üsna mugav.

 

Datally kasutamise alustamiseks pühkige lülitit „Set Data Saver”. See palub teil lubada Google'i VPN-i - see on vajalik Datally töötamiseks, kuna see, kuidas Datally teie andmekasutust jälgib ja selle lennult blokeerib. (Me ei ole positiivne, miks Datally nõuab VPN-i seda tegema, kui Androidi sisseehitatud seaded seda ei tee, kuid eeldame, et see on seetõttu, et Datally on eraldi rakendus, mis pole opsüsteemi endasse integreeritud. See jätaks ka võimaluse iOS-i tugi, kui Google soovis seda teed minna.)

Kui olete selle lubanud, näete püsivat teadet, mis näitab, et Datally's Data Saver on sisse lülitatud ja see blokeerib enamiku teie rakenduste taustaliikluse.

 

Siit saab Datallyst kasu. Rakenduse avamisel kuvatakse ekraani servas väike mull. Datally võimaldab selle rakenduse ajal andmesidet kasutada, kui te seda kasutate, ja näitab teile, kui palju te reaalajas kasutate. Rakendusest väljumisel hakkab see andmeid uuesti blokeerima. (Kuigi andmete blokeerimisel võite ka nende kasutamise ajal mulli puudutada, saate seda ka teha.)

 

Pange tähele, et tänu Datally toimimisviisile ei saa te Datally sel viisil kasutamisel kasutada muid rakendusi Accessibility Services või VPN-idega.

Samuti saate Datally lehel „Andmete haldamine” valida, millised rakendused blokeerida ja deblokeerida.

 

Üldiselt on Datally eraldi rakenduse näol Nougati andmesäästja veidi arenenum versioon, mis on hea, kui soovite pidevalt jälgida, kui palju andmeid teatud rakendused kasutavad. Enamiku inimeste jaoks on Nougati sisseehitatud seaded tõenäoliselt korras, kuid Datally on veel üks hea võimalus (eriti kui teie telefonil pole Nougati).

Piirake taustandmeid, rakenduse kaupa

Kui te ei soovi nende toimingute tegemiseks mõnda muud rakendust kasutada, saate andmete vähendamiseks teha palju käsitsi seadistusi.

Alustuseks minge tagasi avakuvale ja avage üks rakendus, mis kasutab liiga palju andmeid. Vaadake, kas sellel on seadeid, mis on mõeldud andmekasutuse piiramiseks. Selle asemel, et kasutada näiteks Androidi Facebooki andmekasutuse piiramiseks, võite hüpata Facebooki rakendusse ja lükata tõukemärguannete sageduse või need täielikult välja lülitada. Lisaks sellele, et teavituste väljalülitamine ja pidev küsitlus vähendab teie andmekasutust, on see ka suurepärane aku tööea pikendamiseks.

 

Kõigil rakendustel pole siiski selliseid seadeid - või kui teil on nii peeneid hambaid kui soovite. Nii et on veel üks võimalus.

Minge tagasi jaotisse Seaded> Traadita ühendus ja võrgud> Andmekasutus ja puudutage rakendust. Märkige ruut „Piirata taustandmeid” (Nougatis on see lihtsalt lüliti nimega „Taustandmed”, mille soovite sisse lülitada väljas asemel). See piirab tema andmekasutust operatsioonisüsteemi tasemel. Pange tähele, et see kehtib ainult mobiilse andmesideühenduse kohta - kui kasutate WiFi-ühendust, lubab Android rakendusel taustandmeid tavapäraselt kasutada.

 

Lülitage kõik taustandmed välja

Kui sellest ei piisa, saate ka kõik taustandmed ühe lüliti klõpsuga välja lülitada - see vähendab teie andmekasutust enamikul juhtudel, kuid see võib olla ka ebamugav, kuna see ei erista andmekogujaid ega konnasid. Menüüs Andmekasutus saate vajutada menüünuppu ja märkida ruut „Taustaandmete piiramine”. See lülitab kõigi rakenduste taustandmed välja.

Lülitage rakenduse taustauuendused välja

Google mõistab, kui väärtuslik on teie mobiilne andmeside, nii et rakenduste värskendused - mis võivad väidetavalt rohkem teie andmeid ära kasutada kui midagi muud - toimuvad vähemalt vaikimisi automaatselt ainult WiFi-ühenduse ajal. Veendumaks, et see nii on (ja et te ei muutnud seda mõnda joont mööda), minge Play poodi ja avage menüü. Hüppage jaotisse Seaded ja veenduge, et valiku „Rakenduste automaatne värskendamine” väärtuseks oleks seatud „Automaatne värskendamine ainult WiFi kaudu”.

Kiire märkus enne jätkamist: kui räägime taustaandmete kasutamise piiramisest, tahame teha väga selgeks, et need piirangud kehtivad ainult teie mobiilse andmekasutuse kohta; Isegi kui piirate rakendust tugevalt, töötab see Wi-Fi-ühenduse ajal endiselt normaalselt.

Lemmikrakenduste ostmine (reklaamide eemaldamiseks)

Sageli pakuvad rakendused reklaamidega tasuta versiooni ja reklaamivaba tasulist versiooni. Arendajad peavad sööma, et saaksite neile maksta reklaamitulu või külma sularahaga. Siin on nii: reklaamid pole lihtsalt tüütud, vaid kasutavad ka andmeid. Need täiendused võivad maksta alates 0,99 dollarist kuni mõne dollarini ja on rakendust sageli kasutades sularaha väärt.

Kasutage Chrome'i andmesäästjat

Kui surfate oma telefonis palju veebis, võib Google Chrome'i režiim „Andmemahu säästja” muuta selle teie andmekatte vähemaks löögiks. Põhimõtteliselt suunab see kogu teie liikluse läbi Google'i hallatava puhverserveri, mis tihendab andmed enne telefoni saatmist. Põhimõtteliselt toob see kaasa mitte ainult väiksema andmekasutuse, vaid ka lehtede kiirema laadimise. See on võit.

Tõenäoliselt paluti teil Chrome'i esmakordsel laadimisel lubada andmesäästja, kuid kui otsustasite seda mitte teha, saate selle pärast seda lubada, avades Chrome, hüpates menüüsse Seaded> Andmemahu ja libistades lüliti "Peal".

Google Mapsi andmete vahemälu

Parim viis vältida tohutute andmemahtude imemist ajal, mil olete väljas ja viibite (ja oleneb mobiilandmetest), on vahemällu salvestamine enne tähtaega, kui peesitate laia avatud WiFi-ühenduse hiilguses.

Kui kasutate Google Mapsi igapäevaseks navigeerimiseks või reisi planeerimiseks, imete palju andmeid. Reaalajas värskendamise versiooni asemel võite oma marsruudi eelnevalt vahemällu salvestada (ja salvestada a tonn mobiilse andmeside kasutamisest protsessis). Järgmine kord, kui plaanite Mapsi rasket kasutamist, avage Maps WiFi-ühenduse ajal, avage menüü ja valige „Võrguühenduseta alad”. Sealt saate puudutada oma kodu lähedal olevate kaartide allalaadimiseks valikut „Kodu” või puudutada valikut „Kohandatud ala”, et laadida alla kaardid muudele aladele, kuhu lähete varsti reisima.

Kasutage voogesitusrakendusi võrguühenduseta režiimidega

Paljud voogesitusteenuse rakendused lisavad võrguühenduseta režiime - režiimid, mis võimaldavad kasutajatel WiFi-ühenduse ajal andmeid vahemällu salvestada, et kasutada neid oma mobiilsete andmesideühenduste ajal. Kõigil Rdio, Rhapsody, Slacker Radio ja Spotify režiimidel on võrguühenduseta režiimid, mis aitavad kasutajatel vältida oma andmekatete löömist.

Andmevahemälu on teie sõber

Andmete vahemällu salvestamiseks on palju muid alasid. Mõelge alati sellele, kuidas saaksite oma andmekasutuse Wi-Fi-sse laadida enne kui olete väljas.

Näiteks teame, et see on nii nii 2003, kuid muusika, taskuhäälingusaadete, e-raamatute ja muu meedia allalaadimise kohta kodus on mugav öelda (ja WiFi-ühenduse kaudu).

SEOTUD:Miks te ei peaks Androidis ülesandetapjat kasutama?

Lisaks ärge kasutage ülesandetapjaid. Siinkohal ei tohiks te kõigepealt kasutada ülesandetapjat, kuid kui olete, siis lõpetage kohe. Neil pole mitte ainult kahtlast kasulikkust (ja me soovitame tungivalt nende kasutamist mitte kasutada), vaid enamik ülesandetapjaid loobub ka nende rakenduste vahemälufailidest, mida nad tihedalt tapavad - see tähendab, et kui lähete rakendust uuesti kasutama, peate laadige andmed kõikjalt alla.

Võite rakendada mõnda meie soovitust või kõiki neist, sõltuvalt teie vajadustest ja sellest, kui palju peate oma andmekasutust piirama - mõlemal juhul on veidi hoolika haldamise korral võimalik minna igakuiselt andmete ülempiirilt raha säästmisele väiksema vaevaga väiksemale plaanile üle minnes.