Kuidas klaviatuuri põhjalikult puhastada (midagi rikkumata)

Teie klaviatuur on üks teie olulisemaid välisseadmeid, kuid aja jooksul ummistub see kindlasti mustuse ja mustusega. Nende näpunäidete abil eemaldage oma sisendseade number üks tolmust, puhastage see maha ja puhastage.

Puhastamiseks on palju võimalusi, olenevalt sellest, mis teie tööruumi vaevab. Jaotame selle tüübi järgi, kuid esimene asi on esimene: ühendage klaviatuur lahti! Mõni neist puhastusmeetoditest võib teoreetiliselt kahjustada teie klaviatuuri, kuna sellel on voolu, nii et veenduge, et see oleks vooluvõrgust lahti ühendatud ja patareid tühjad.

Tolm

(Pildikrediit: Ioan Sameli)

Kontorites levinud probleem võib tolm tõesti kirjutamise ebameeldivaks muuta. See on siiski lihtne lahendus. Igapäevaseks hoolduseks võite kasutada väikest pehmete harjastega tolmuharja, nagu allpool.

Väike käsitolmuimeja või suruõhupurk töötab hästi.

(Pildikrediidi cogdogblog)

Tolmule küpsetamiseks proovige suurema tolmuimeja harja / vooliku kinnitust, mis aitab tolmujänkuid maha kraapida.

Idud

Igapäevane kasutamine võib teie kallitele võtmetele kasvatada hoopis teistsugust roppust. Desinfitseerivate pihustite suhtes olge ettevaatlik; paljud on piisavalt tugevad, et te ei sooviks käsi väga kaua nendega ühenduses hoida. Proovige leida selliseid, mis on elektroonikasõbralikud. Isiklikult on minu lemmikvariant kasutada isopropüülalkoholi lahust.

Kasutage kindlasti isopropüüli ja EI etüüli, kuna karmim etüülalkohol võib võtmetelt kirja ära võtta. Kõik, mis sisaldab umbes 60% alkoholi või rohkem, on korras; suurem kontsentratsioon ei aita tegelikult rohkem mikroobe tappa, kuid see ei tee ka haiget.

Võtke veidi alkoholilahust ja niisutage sellega vana lapi või paberrätikut. ÄRGE valage seda klaviatuuri. Uskuge mind, piisab märjast salvrätikust. Nühkige see klahvide ülaosale ja kasutage nende vahele laskumiseks märga vatitampooni.

Lekked

Mis on hullem kui kogemata kleepuvate võtmete sisselülitamine? Oma sooda valamine ja tõeliste kleepuvate võtmete hankimine. Kõigepealt eemaldage klaviatuur vooluvõrgust. Visake liigne vedelik välja ja pühkige paberrätikutega võimalikult hästi. Kuigi kleepuvuse minimeerimiseks on kõige parem puhastada, kui klaviatuur on veel niiske, on protsess palju sama, hoolimata sellest, kas valasite sooda 30 sekundit tagasi või 30 päeva tagasi.

Kleepuvatest klahvidest vabanemiseks peame klahvid välja hüppama ja klaviatuuri põhjalikumalt puhastama. Kui teil on tavaline klaviatuur, saate leida viited sellele, kuhu kõik klahvid peaksid minema, kui teil pole veel paigutust meelde jäetud. Kohandatud klaviatuuri jaoks võib olla kasulik kiire kaardi joonistamine või digikaameraga pildistamine, et teaksite, kuhu kõik kuulub, kui lähete asju uuesti kokku panema.

Töölauaklaviatuuride jaoks võtke võinoa või kruvikeeraja ja proovige klahvide ühte nurka üles kangutada. Teil pole vaja kasutada palju jõudu; peaksite tundma poppi ja võti tuleb kohe.

Sülearvuti klaviatuuride puhul peaks küünest olema piisav, et plastikust üles tõmmata. Alustage ühest nurgast ja liikuge külgnevasse. Olge eriti ettevaatlik, kuna mehhanism on valmistatud plastikust ja te ei soovi seda lõhkuda.

(Pildikrediit: footloosiety)

Kui klahvid on välja lülitatud, saate klaviatuuri aluse puhastamiseks paremini kasutada paberrätikut ja võib-olla mõnda alkoholilahust. Nende metallvardadega ettevaatlik!

Võtmete puhastamiseks võite neid pesta soojas vees ja / või kasutada mõnda vatitampooni. Klahvide uuesti asetamiseks asetage need lihtsalt õigesse asendisse ja vajutage neid, kuni kuulete klõpsatust. Nad ei tohiks enam tunda end pudruks ega kleepuvana ning kui nad seda teevad, siis tõenäoliselt seetõttu, et nad kas ei ole korralikult baasi sättinud või vales kohas. Metallist vardadega klahvide korral veenduge, et vardad oleksid klahvide külge korralikult kinnitatud ja et nende otsad oleksid klaviatuuri piludes (vt ülaltoodud ja allpool olevaid pilte).

Chicleti stiilis klaviatuurid on suurepärased, kuna need takistavad palju mustuse sattumist alla, kuid kahjuks pole ma ikka veel leidnud head viisi nende kleepuvatest leketest puhastamiseks. Kui tead head viisi, siis jaga seda kommentaarides!

Toiduosakesed ja mustus

Geekide dieedid pole alati parimad. Peale mahavalgunud sooda võib klahvide alla jääda kartulikrõpsude rasva, Cheeto puru või popkornitükke, mis panevad neid kirjutamise ajal pudruks tundma. Nagu vedeliku puhastamise puhul, hüppake klahvid ära nii hästi kui võimalik. Võtke vaakum, seejärel suruõhupurk, et kõik selle alt välja tõrjuda.

(Pildikrediit: James Bowe)

Tõeliselt süngete kohtade saamiseks proovige kasutada pliiatsi kustutuskummi. Võite olla üllatunud, kui hästi kumm eemaldab mustuse. Lihtsalt olge ettevaatlik, et kustutuskumm ei satuks klaviatuuri tagasi.

(Pildikrediit: charliebobgordon)

Kui olete mustuse ja rasva lõikamiseks kõik proovinud, siis on teile viimane meetod. Võtke klaviatuurile pehmete harjastega hambahari, mis on pisut alkoholiga märg. Eemaldatud võtmeid saate puhastada hambaharja ja seebiveega. Teie võtmed näevad kohe uue pilti!

Räpane klaviatuur takistab kirjutamist, on täis haigusi tekitavaid mikroobe ja lihtsalt ei lähe dekooriga hästi kokku. Näidake oma klaviatuuril armastust, puhastades seda. Need meetodid sobivad hästi ka igasuguste hiirtega, eriti alkoholi ja vatitampoonidega. Kas teil on parem viis seda teha? Jaga kommentaarides!