Kuidas lisada Google'i arvutustabelites praegune kuupäev ja kellaaeg

Aegade ja kuupäevade käsitsi sisestamise asemel Google'i arvutustabelite arvutustabelisse saate kasutada funktsioone KOHE ja TÄNA. Need funktsioonid näitavad praegust kellaaega või kuupäeva, mida värskendatakse arvutustabeli muutumisel või regulaarselt.

Kuigi funktsioone NÜÜD ja TÄNA värskendatakse regulaarselt, saate klaviatuuri otseteede abil kiiresti sisestada ajakohastamata kuupäeva või kuupäeva templi.

Praeguse kellaaja ja kuupäeva lisamine NOW abil

Praeguse kellaaja ja kuupäeva lisamine Google'i arvutustabelite arvutustabelisse NOW funktsiooni abil on peaaegu liiga lihtne. Funktsioon KOHE ei vaja täiendavaid argumente, kuid aja kuvamiseks peate kõik lahtrid vormindama ainult KOHE abil.

Alustamiseks avage oma Google'i arvutustabelite arvutustabel või looge uus, klõpsake tühjal lahtril ja tippige = KOHE ().

Pärast sisestamist peaks teie Google'i arvutustabelite arvutustabel vaikimisi kasutama NOW-i valemite jaoks standardset vormindust, mis kuvab ajatempli koos praeguse kellaaja ja kuupäevaga.

Google'i arvutustabelid kasutavad vaikimisi ka teie asukohale vastavat kuupäeva ja kellaaja vormingut, mida saate muuta oma Google'i arvutustabelite seadetes, klõpsates valikut Fail> Arvutustabeli seaded. Ülaltoodud näites kasutatakse Suurbritannia kuupäevavormingut (PP / KK / AAA).

Tavaliselt värskendatakse valemi NOW funktsiooni abil loodud ajatemplit alles siis, kui arvutustabel muutub. Arvutustabeli sätteid saate värskendada lisaks iga minut või iga tund.

Selleks sisestage oma Google'i arvutustabelite seaded (Fail> Arvutustabeli seaded), klõpsake vahekaarti „Arvutus” ja valige seejärel rippmenüüst „Uuesti arvutamine” värskendussagedus.

Kuupäeva leidmine funktsiooni TÄNA abil

Kui soovite kuvada ainult praeguse kuupäeva, võite kasutada funktsiooni TÄNA alternatiivina KOHE. Funktsiooni TÄNA kasutavad valemid kuvavad kuupäevad tavaliselt vormingus PP / KK / AAA või KK / PP / AAA, sõltuvalt teie asukohast.

Nagu KOHE, pole ka TÄNA funktsioonil argumente. Klõpsake tühjal lahtril ja tippige = TÄNA ()praeguse kuupäeva sisestamiseks.

Rakke, mille valem on TÄNA, värskendatakse iga päev. Soovi korral saate muuta vormingut teksti või numbrite kasutamiseks.

NOW või TÄNA vormeli vormindamine

Nagu me oleme näidanud, kuvatakse NOW-i funktsioon vaikimisi ajatempli kuvamine, mis kuvab nii kellaaega kui ka kuupäeva.

Kui soovite seda muuta, peate NOW funktsiooni abil muutma kõigi lahtrite vormingut. Samamoodi saate funktsiooni TÄNA kasutada ka mis tahes valemi vormingut.

Ainult praeguse kuupäeva kuvamiseks valige oma lahter (või lahtrid) ja klõpsake nuppu Vorming> Number> Kuupäev. Praeguse kellaaja kuvamiseks ilma kuupäevata klõpsake selle asemel käsku Vorming> Number> Aeg.

Kuupäeva või kellaaja vormindamist saate veelgi kohandada, klõpsates nuppu Vorming> Number> Veel vorminguid> Rohkem kuupäeva ja kellaaja vorminguid.

Siit saate kohandada kuupäeva ja kellaaja vormindamist, et kasutada teksti, numbrit või lisamärke, näiteks kaldkriipsu.

Seda saab rakendada nii KOHE kui TÄNA valemitele.

Kohandatud vormindamise korral saab funktsiooni NOW kasutavaid valemeid kasutada Google'i arvutustabelite praeguse kellaaja või kuupäeva kuvamiseks erinevates vormingutes.

Staatiliste aegade või kuupäevade lisamine Google'i arvutustabelitesse

Kui soovite oma Google'i arvutustabelite arvutustabelisse lisada praeguse kellaaja või kuupäeva, kuid ei soovi, et seda värskendataks, ei saa te kasutada KOHE ega TÄNA. Selle asemel peate kasutama kiirklahvi.

Praeguse kuupäeva sisestamiseks klõpsake oma tühjal lahtril ja seejärel klõpsake Ctrl +; (semikoolon) klahvid teie klaviatuuril.

Praeguse kellaaja sisestamiseks klõpsake selle asemel klaviatuuril Ctrl + Tõstuklahv +: (koolon).