Miks NVIDIA salvestab teie kõvakettale gigabaiti installifaile?

Kui olete NVIDIA graafikaga mängur (või lihtsalt arvutikasutaja), raiskavad NVIDIA draiverid tõenäoliselt kõvakettale gigabaiti salvestusruumi. NVIDIA jätab vanad installifailid teie kõvakettale mattunuks, kuni olete ärritunud ja kustutate need käsitsi ... kui mõistate isegi, et peate seda tegema.

Nagu keegi, kes on aastaid NVIDIA graafika riistvara kasutanud, on see mind juba pikka aega häirinud. Olen näinud, et need failid kasutavad üle 4 GB ruumi ja kuigi see võib mõnele tunduda väikese ruumina, on see väiksema SSD jaoks palju raisatud ruumi. Ja märkate seda tõenäoliselt ainult siis, kui kasutate kettaruumi analüüsimise tööriista.

Uuenda: NVIDIA võttis meiega ühendust uue teabega. GeForce Experience 3.9.0 versioonis lisas NVIDIA puhastustööriista, mis eemaldab vanad draiveriversioonid automaatselt. NVIDIA hoiab nüüd installijaid ainult draiveri praeguse ja eelmise versiooni jaoks, mis on kokku umbes 1 GB.

NVIDIA ütles ka, et nad kavatsevad GeForce Experience'i tulevasesse versiooni lisada funktsiooni „Eelmisele draiverile naasmine”. Seetõttu salvestab NVIDIA need failid teie kõvakettale.

Kus neid faile hoitakse

SEOTUD:Neli parimat tasuta tööriista kõvakettaruumi analüüsimiseks teie Windowsi arvutis

Praegu salvestab NVIDIA need graafikadraiveri installifailid saidile C: \ ProgramData \ NVIDIA Corporation \ Downloader. Kataloog ProgramData on vaikimisi peidetud, nii et peate kas peidetud faile vaatama või tippima C: \ ProgramData failihalduri asukoharibale, et sinna minna.

Kui soovite täpselt näha, kui palju ruumi need failid teie arvutis kasutavad, avage siin NVIDIA Corporationi kataloog, paremklõpsake kaustal „Downloader” ja valige „Properties”.

Alloleval ekraanipildil kasutavad need failid meie testisüsteemis ainult 1,4 GB ruumi. Kuid see on lihtsalt sellepärast, et kustutasime need failid mõni kuu tagasi. Oleme seda kaustapalli varem palju suuremaks näinud.

NVIDIA tarkvara eelmised versioonid talletasid need draiveri installifailid aadressidesse C: \ Program Files \ NVIDIA Corporation \ Installer2, C: \ ProgramData \ NVIDIA Corporation \ NetService ja otse kausta C: \ NVIDIA. Kui te pole mõnda aega Windowsi uuesti installinud ega neid faile kustutanud, võidakse neid siiski nendesse kaustadesse salvestada. Me pole kindlad, kas NVIDIA tarkvara need kunagi kustutab.

Mis need on?

Kui avate kausta Downloader, näete mitmeid juhusliku väljanägemisega kaustu. Topeltklõpsake ühel neist kaustadest ja näete täpselt, mis seal sees on: NVIDIA draiveri värskendused .exe kujul.

Põhimõtteliselt salvestab NVIDIA tarkvara GeForce Experience draiveri värskenduse alla laadides siia selle värskenduse installeri täieliku koopia. Isegi pärast draiveri edukat installimist jäävad installijad siia.

Kaust “Uusim” salvestab tihendatud koopia uusimast draiverivärskendusest. Seda peaks vaja minema ainult draiveri installiprotsessi ajal ja seda on vaja uuesti ainult siis, kui peate kunagi uusima draiveri uuesti installima.

Miks NVIDIA neid ümber hoiab?

Pöördusime NVIDIA poole, et küsida, miks salvestab GeForce Experience kõigi nende installijate koopiad sellisesse kausta, kuid NVIDIA ei vastanud.

SEOTUD:Kuidas taastuda valest GPU draiveri värskendusest

Võime siiski ette kujutada, milleks need on mõeldud. Kui draiveri värskendus põhjustab probleemi, võite minna eelmise draiveri värskenduse uuesti installimiseks sellesse kausta. Need on kõik siin ja on kasutamiseks valmis, nii et saate probleemide korral hõlpsasti pikema allalaadimiseta eelmise draiveri juurde naasta.

See on kõik hästi ja hea, kuid kui sageli peavad kasutajad graafikadraivereid ennistama? Ja kas poleks parem jätta alles üks või kaks kõige uuemat "head" draiverit, selle asemel, et salvestada 4 GB draivereid, mis tagastaksid paljud versioonid? Lõppude lõpuks, isegi kui kasutajal oli vaja minna tagasi uuele draiverile, said nad alati vana versiooni NVIDIA veebisaidilt alla laadida. Igaks juhuks pole vaja raisata 4 GB kõvakettaruumi.

See on veelgi vähem mõttekas, kui arvestada, et NVIDIA tarkvara GeForce Experience ei hõlbusta teise draiveri versiooni taastamist. See ei ütle isegi kasutajatele, et need installijad on olemas. Vaevalt keegi neid kunagi leiab ja käivitab, miks peaks neid siis hoidma? Kui need failid peavad kinni jääma, peaks GeForce Experience pakkuma viisi nende haldamiseks, et kasutajad ei peaks ruumi vabastamiseks kaevama kausta ProgramData.

Kuidas neid kustutada

Ehkki Windowsi vaikefailiõigused ei luba teil kogu kaustu Downloader kustutada, leidsime, et saate lihtsalt avada kausta Downloader ja kustutada kausta "uusim" ning muud juhuslike nimedega kaustad. Jätke kaust „config” ja fail „status.json” üksi.

See vabastab teie süsteemis NVIDIA installifailide kasutatava ruumi. Kui aga GeForce Experience laadib alla uued draiverifailid ja installib need, salvestatakse need uued draiverifailid siiani ka siis, kui te need ka kustutate.

SEOTUD:CCleaneri häkkimine: mida peate teadma

CCleaner saab need NVIDIA installifailid ka automaatselt kustutada. Räpased installijad, kes ahnelt niimoodi kettaruumi tarbivad, kasutajatele kontrolli andmata, on suur põhjus, miks nii paljud Windowsi kasutajad lõpuks tööriistu nagu CCleaner kasutavad. Kui tarkvaraarendajad käituksid paremini, ei oleks CCleaneri häkkimine nii paljusid kasutajaid ohus olnud.