Kuidas Wordi dokumenti tõlkida

Kui töötate erinevate keeltega, kuid teie keeleoskus on veidi roostes, võite otsida kiiret tõlketööriista. Te olete hõlmanud Microsoft Office'i - saate dokumendi Wordis hõlpsalt tõlkida. Nii toimige järgmiselt.

Need juhised on koostatud Wordi uusimat versiooni silmas pidades. Wordi vanemate versioonide puhul võivad juhised ja toimingud veidi erineda, kuid peaksite saama nii tekstilõike kui ka terveid Wordi dokumente tõlkida sarnasel viisil.

SEOTUD:Mis on Microsoft Office'i uusim versioon?

Tekstilõikude tõlkimine Wordis

Microsoft Wordis saate kiiresti tõlkida nii väikseid sõnade ja fraaside juppe kui ka terveid tekstilõike ühest keelest teise. Word proovib keelt automaatselt kindlaks määrata, kuid vajadusel saate selle käsitsi seadistada.

Alustuseks avage Wordi dokument ja valige tekst, mille soovite tõlkida. Kui olete valmis, klõpsake lindiribal vahekaarti "Ülevaade" ja seejärel valige nupp "Tõlgi".

Klõpsake rippmenüüs Tõlgi valikud valikut Tõlgi valik.

Paremal ilmub menüü “Tõlkija”. Nagu me mainisime, peaks Word automaatselt tuvastama teksti keele.

Kui see on vale, valige see käsitsi rippmenüüst Alates.

Allpool olevas jaotises „Saaja” kuvatakse tõlgitud tekst teie eelistatud keeles.

Samuti proovib Word ära arvata, millisesse keelde soovite tõlkida, kuid saate selle valida enda valitud keeleks, valides rippmenüüst Saaja uue keele.

Kui teie valikud on valitud, saate vaadata tõlke kiiret eelvaadet.

Kui olete tõlkega rahul ja soovite oma Wordis valitud teksti tõlkega asendada, valige nupp „Lisa”.

Word asendab algteksti tõlkega. Kui soovite naasta originaali juurde, vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + Z (või Macis Cmd + Z) või vasakus ülanurgas olevat nuppu Võta tagasi.

Terve Wordi dokumendi tõlkimine

Kui teie Wordi dokumendis olev tekst on täiesti teises keeles, saate selle tõlkida ilma originaaldokumenti asendamata. Pärast tõlkimist avab Word tõlke paigutamiseks uue dokumendi, mille saate seejärel eraldi salvestada.

Selleks avage oma Wordi dokument ja valige Ülevaade> Tõlgi> Tõlgi dokument.

Parempoolsesse serva ilmub menüü Tõlkija, kus Word proovib automaatselt teie dokumendis kasutatavat keelt kindlaks määrata. Kui soovite selle ise seadistada, muutke suvand „Alates” valikust „Automaatne tuvastamine” valitud keeleks.

Vajutage rippmenüüd Saaja ja valige keel, kuhu oma dokument tõlkida, ja seejärel klõpsake dokumendi tõlkimiseks nuppu Tõlgi.

Kui Word on tõlke lõpetanud, avab see selle uue dokumendina. Seejärel saate selle tõlgitud dokumendi salvestada, vajutades File> Save või vajutades vasakus ülanurgas olevat ikooni „Save“.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found