Miks kasutavad eemaldatavad draivid endiselt NTFS-i asemel FAT32?

Microsofti Windows XP hakkas sisemiste draivide jaoks vaikimisi kasutama NTFS-failisüsteemi juba 2001. aastal. See on nüüd 17 aastat hiljem, miks USB-mälupulgad, SD-kaardid ja muud eemaldatavad draivid ikkagi FAT32 kasutavad?

See pole viga, mida tootjad teevad. Kuigi saate neid draive vormindada mõne muu failisüsteemiga, näiteks NTFS, soovite tõenäoliselt need jätta vormindatuna FAT32-ga.

FAT32 probleemid (või miks Microsoft lõi NTFS-i)

Microsoft lõi NTFS-i FAT32 täiustamiseks mitmel erineval viisil. Selle mõistmiseks, miks Windows kasutab NTFS-i, peame uurima FAT32 probleemid ja kuidas NTFS need parandas:

  • FAT32 toetab ainult üksikuid kuni 4GB suuruseid faile ja kuni 2TB mahuga faile. Näiteks kui teil oli suurem kui 4 GB suurune videofail, ei saanud te seda lihtsalt FAT32-failisüsteemi salvestada. kui teil oleks 3TB draiv, ei saaks te seda vormindada ühe FAT32 sektsioonina. NTFSil on palju kõrgemad teoreetilised piirid.
  • FAT32 ei ole päevikute failisüsteem, mis tähendab, et failisüsteemi korruptsioon võib toimuda palju lihtsamalt. NTFS-i abil logitakse muudatused draivi „päevikusse“ enne, kui need tegelikult tehakse. Kui arvuti kaotab kirjutatava faili keskel toite, ei vaja süsteem taastamiseks pikka skandiski toimingut.
  • FAT32 ei toeta failide lubasid. NTFS-i abil võimaldavad failiõigused turvalisust suurendada. Süsteemifaile saab muuta ainult kirjutuskaitstud, nii et tüüpilised programmid ei saa neid puudutada, kasutajaid saab takistada teiste kasutajate andmete vaatamisel jne.

Nagu näeme, on väga häid põhjuseid, miks Windows kasutab süsteemijaotuste jaoks NTFS-i. NTFS on turvalisem, vastupidavam ja toetab suuremaid failisuurusi ja draive.

Kuid need ei ole eemaldatavate draivide probleemid

Muidugi pole ükski ülaltoodud põhjustest tõepoolest probleem USB-mälupulkade ja SD-kaartide puhul. Sellepärast:

  • Teie USB-mälupulk või SD-kaart on kindlasti alla 2 TB suurune, nii et te ei pea ülemise piiri pärast muretsema. Aeg-ajalt võiksite üle 4 GB suuruse faili draivi kopeerida - see on üks olukord, kus soovite draivi NTFS-vormindada.
  • Teie irdkett ei vaja päevikut nagu süsteemidraiv. Tegelikult võib päevikute koostamine põhjustada lihtsalt lisakirjutusi, mis võivad vähendada draivi välkmälu eluiga.
  • Ka seade ei vaja faili õigusi. Tegelikult võivad need põhjustada probleeme eemaldatavate seadmete teisaldamisel erinevate masinate vahel. Näiteks võidakse failidele seada juurdepääsuks ainult konkreetse kasutajatunnuse abil. See töötaks hästi, kui draiv jääks teie arvutisse. Kui see oli eemaldatav kõvaketas, mille teisaldasite teise arvutisse, said failidele juurde pääseda kõik, kellel oli selle kasutaja ID teises arvutis. Sel juhul ei lisa failiõigused turvalisust - see on vaid täiendav keerukus.

SEOTUD:Kõvaketta või välkmäluseadme teisendamine FAT32-st NTFS-vormingusse

Pole tõepoolest põhjust kasutada NTFS-i USB-mälupulkadel ja SD-kaartidel - välja arvatud juhul, kui vajate üle 4 GB suuruste failide tuge. Sel juhul soovite draivi selle NTFS-failisüsteemiga teisendada või ümber vormindada.

Muidugi saate nüüd osta kõvakettaid, millel on 3 TB või rohkem salvestusruumi. Need vormindatakse tõenäoliselt NTFS-vormingus, et nad saaksid kogu partii kasutada ühes partitsioonis.

Ühilduvus

Ühilduvus on tõenäoliselt peamine põhjus, miks soovite tõenäoliselt FAT32-failisüsteemi kasutada oma USB-mäluseadmetel või SD-kaartidel. Kuigi Windowsi kaasaegsed versioonid Windows XP-st toetavad NTFS-i, ei pruugi teised teie kasutatavad seadmed nii kohaneda.

  • Macid: Mac OS X-l on nüüd täielik lugemistugi NTFS-draividele, kuid Mac-id ei saa vaikimisi NTFS-draividele kirjutada. Selleks on vaja täiendavat tarkvara või kohandusi.
  • Linux: Linuxi süsteemid sisaldavad nüüd NTFS-draivide tugevat lugemis- ja kirjutamistuge, ehkki see ei töötanud aastaid hästi.
  • DVD-mängijad, nutitelerid, printerid, digikaamerad, meediumipleierid, nutitelefonid, kõik muu, millel on USB-pordi või SD-kaardi pesa: Siin hakkab asi tõesti keeruliseks minema. Paljudel, paljudel seadmetel on USB-porti või SD-kaardi pesa. Kõik need seadmed on loodud töötama FAT32-failisüsteemidega, nii et nad lihtsalt töötavad ja saavad teie faile lugeda seni, kuni kasutate FAT32-d. Mõni seade töötab NTFS-iga, kuid te ei saa sellega arvestada - tegelikult peaksite ilmselt eeldama, et enamik seadmeid suudab lugeda ainult FAT32, mitte NTFS-i.

Sellepärast soovite tõesti kasutada FAT32 oma eemaldatavates draivides, nii et saate neid kasutada peaaegu iga seadmega. NTFS-i kasutamisest USB-mälupulgal pole palju kasu, kui jätta kõrvale üle 4 GB suuruste failide tugi.

Kuigi Windows pakub ka failisüsteemi nimega exFAT, on see failisüsteem erinev ja seda ei toetata nii laialdaselt kui FAT32.

Lõppkokkuvõttes tahate tõenäoliselt jätta draivi vormindatud selle failisüsteemiga, mis see kaasas oli. See SD-kaart või USB-mälupulk oli tõenäoliselt vormindatud FAT32-ga - see on tore, see on selle jaoks parim failisüsteem. Kui võtate kätte 3 TB välise draivi ja see vormindati NTFS-iga, on see ka hea.

Pildikrediit: Terry Johnston Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found