Algaja geek: kas mul on vaja oma arvutisse graafikakaarti?

Tänu mõne kuu tagant suurematele ja parematele mudelitele on arvutigraafikakaartide üle alati palju lobisemist. Alati pole selge, kes tegelikult on vajadustele üks siiski. Vaatame, mis need on ja kas need sobivad teie arvutisse või mitte.

Integreeritud ja spetsiaalsete graafikaprotsessorite erinevus

Selle artikli pealkiri on mingis mõttes natuke trikk. Iga laua- ja sülearvuti vajab mingisugust GPU-d (graafikaprotsessorit). Ilma GPU-ta ei oleks mingit võimalust pilti oma ekraanile edastada. Meie tänase päringu tegelik tuum pole see, kas vajate GPU-d või mitte, vaid see, kas vajate spetsiaalset (või diskreetset) GPU-d, mida enamik inimesi nimetab "graafikakaardiks" või mitte.

Integreeritud GPU-d: raha mitte millegi jaoks ja meie pikslid tasuta

Tänapäeval on enamikul emaplaatidel emaplaadiga integreeritud GPU-d või isegi protsessor ise. Juba aastakümneid on emaplaadi tootjate jaoks tavaline lisada hooldatav (ehkki mitte eriti võimas) GPU otse emaplaadi kiibistikku - selleks pole vaja täiendavat riistvara. Osta emaplaat, hankige lihtne sisseehitatud GPU, mis suudab teie ekraanil pildi toota. Umbes viimase kuue aasta jooksul on see integreeritud GPU hoopis protsessorisse integreeritud.

Integreeritud GPU-d on suurepärased, kuna need on tasuta (ja probleemideta). Te ei pea nende peale isegi mõtlema - lihtsalt ühendage tarbijaklassi emaplaat ja protsessor (või ostke eelnevalt kokku pandud arvuti selliselt jaemüüjalt nagu Dell või Best Buy) ja boom, teil on kuhugi oma monitori ühendamiseks .

Integreeritud graafika on ka väga energiasäästlik, kuna see kasutab väga vähe energiat, võrreldes sellega, mida protsessor juba kasutas. Ja tänu nende standardiseerimisele tekib draiverite või ühilduvusega probleeme harva. Kaasaegses Windowsi masinas hoitakse kõike lihtsalt teie eest.

Muidugi on integreeritud graafikal ka oma varjuküljed. Esiteks on nad nõrgad. Need on mõeldud e-posti lugeva, veebi sirviva, dokumente visandava arvutikasutaja, mitte selliste kasutajate nõudmisteks, kes tegelevad nõudlikumate asjadega nagu mängud. Viska kaasaegne mäng integreeritud GPU-le ja see võib kogelemata selle läbi või, mis veelgi hullem, lihtsalt mängu ebaõnnestub.

Lisaks jagab integreeritud GPU kõiki ressursse, mida protsessor jagab, sealhulgas teie RAM-i kogum. See tähendab, et kõik integreeritud süsteemile visatud graafikaülesanded, nagu video renderdamine, praeguse põlvkonna 3D-videomängu mängimine vms, kulutavad teie süsteemi ressurssidest kopsaka tüki ja ümber käimiseks ei pruugi olla piisavalt.

Pühendatud graafikaprotsessorid: Premium-pikslite tõukamine lisatasu eest

GPU spektri vastasküljelt leiate nii hinna kui ka jõudluse osas spetsiaalsed GPU-d. Pühendatud GPU-d, nagu nimigi ütleb, on eraldi riistvara, mis on pühendatud ainult graafilise töötlemise haldamisele. Kui kuulete kedagi ütlemas: "Ostsin oma arvutile uue videokaardi" või "Mul on mängimiseks vaja uut graafikakaarti Super sõdur simulaator tulistada tulistada 9000", Nad räägivad spetsiaalsest GPU-st.

Pühendatud GPU suurim eelis on jõudlus. Spetsiaalsel graafikakaardil pole mitte ainult keerukat arvutikiipi, mis on mõeldud selgesõnaliselt video töötlemiseks, GPU, vaid sellel on ka ülesande jaoks spetsiaalne RAM (mis on tavaliselt ülesande jaoks kiirem ja paremini optimeeritud kui teie üldine süsteemi RAM). . See võimsuse suurenemine toob lisaks ilmsetele ülesannetele kasu (näiteks videomängude mängimine) ka sujuvamaks ja kiiremaks sellised toimingud nagu piltide töötlemine Photoshopis.

Lisaks radikaalsele jõudluse kasvule pakuvad spetsiaalsed GPU-kaardid tavaliselt laiemat ja kaasaegsemat videopordide valikut kui teie emaplaat. Kuigi teie emaplaadil võib olla ainult VGA ja DVI-port, võivad teie spetsiaalsel GPU-l olla need pordid koos HDMI-porti või isegi duplikaadipordid (näiteks kaks DVI-porti, mis võimaldab teil hõlpsalt mitu monitori ühendada).

Kõlab hästi, eks? Parem jõudlus, sadamad, sadamad ja rohkem sadamaid, mis võiks olla parem? Kuigi kõik need asjad on suurepärased, pole tasuta lõunasööki olemas. Ennekõike on küsimus kuludes. Keskmise graafikaprotsessori võimsus võib ulatuda vahemikku 250–500 dollarit ja tipptasemel mudelid võivad maksta kuni 1000 dollarit (ehkki nad on oma pakutavat hinna ja jõudluse suhet harva väärt). Kui kõik, mida vajate, on kahe monitori käitamiseks midagi lihtsat, kulutab vanematel kujundustel põhinevad GPU-d umbes 50-100 dollarit.

Lisaks on teil vaja arvuti emaplaadil tasuta laienduspesa - mitte ainult ühtegi vana pesa, vaid enamiku kaartide jaoks mõeldud PCI-Express x16 pesa (ülaltoodud), samuti toiteplokk koos mõlema piisavalt võimsust varuks (GPU-d on tühjad) ja GPU jaoks sobivad toitepistikud (kui see on piisavalt suur, et nõuda rohkem energiat, kui PCI pesa suudab pakkuda).

Elektritarbimisest rääkides tähendab suurenenud voolutarve elektroonikas soojuse suurenemist - sellel on põhjus, miks tippklassi graafikaprotsessoritel on tohutu fännid, et neid jahedana hoida. Olge valmis suurema müra ja suurema kuumuse jaoks - võib-olla peate isegi oma ümbrist ja / või ümbrise ventilaatoreid täiendama, et hoida asju jahedamana. Isegi kui teil pole vaja õhuvoolu jaoks oma versiooni uuendada, peate võib-olla värskendama oma korpust ainult ruumi jaoks - viimane GPU, mille me just ostsimevaevu mahtus meie keskmisesse torni PC-korpusesse ja isegi murdosa tolli lisapikkusest GPU jahutusradiaatoril oleks vaja täiendamist.

Nii et kas vajate spetsiaalset GPU-d?

Nüüd teate, kuidas pühendunud GPU on võrreldav oma integreeritud nõbuga, kuid millal peaksite minema spetsiaalse graafikakaardi juurde?

Ehkki konkreetse graafikakaardi valimine mis tahes muu graafikakaardi kohale on üsna keeruline ja võite statistikate võrdlemiseks ja käte väänamiseks kulutada üsna palju aega, lootes, et saate parima võimaliku tehingu, otsustatakse, kas vajate spetsiaalselt pühendatud GPU on üsna lihtne. Vaatame kahte otsustamisprotsessis tegelikult olulist küsimust.

Kas teie praegune seadistus suudab hallata kasutatavaid mänge ja graafikakeskseid rakendusi?

Esimene ja peamine põhjus, miks inimesed saavad spetsiaalse GPU, on mõeldud mängimiseks. Video vaatamiseks pole vaja spetsiaalset GPU-d (isegi terava HD-videoga). E-posti, tekstitöötluse või mis tahes Office'i paketi tüüpi rakenduste jaoks pole vaja spetsiaalset GPU-d. Vanemate mängude mängimiseks pole vaja isegi GPU-d, kuna tänapäevane integreeritud graafika on palju parem kui möödunud aastakümnete spetsiaalsed videokaardid.

Sinategemavajavad aga spetsiaalset GPU-d, et mängida arvutusmahukaid tänapäevaseid 3D-pealkirju kogu nende siidiselt siledas hiilguses. Tahad mängida Skyrim koos kümnete modifikatsioonide ja lisandmoodulitega, nautides samal ajal võise sujuvat reisimist läbi fantaasiavaldkonna? Teil on vaja korralikku spetsiaalset GPU-d. Kas soovite osta mis tahes tipptasemel tiitli, mis sel aastal ilmub, ja nautida kokkutõmbeta taasesitust oma uuel 4K ekraanil? Teil on vaja suurepärast spetsiaalset GPU-d.

Graafikakaardid on kasulikud ka teistele mängijatele, kes pole mängijad. Kui teete palju fototöötlust (mitte ainult kärpides ja parandades valge tasakaalu tüüpi asju, vaid intensiivset Photoshopi tööd), videotöötlust või mis tahes tüüpi renderdamist (3D-kunst, kujundus jne), saate kindlasti tõuke spetsiaalse graafikaprotsessori abil. Photoshopi ülesanded, nagu filtrirakendus, koolutamine / muundamine ja nii edasi, saavad kõik kasu GPU pakutavast lisavõimsusest.

Kas teie praegune seadistus toetab soovitud kuvarite arvu?

Kuigi enamik inimesi ostab GPU mängimiseks, on ka suur (ehkki palju väiksem) arv inimesi, kes ostavad spetsiaalse graafikakaardi, et laiendada, kui palju kuvareid nende arvuti toetab.

Ilma spetsiaalse graafikakaardita on täiendavate monitoride lisamine arvutisse omamoodi jama. Mõni emaplaat toetab mitme videopordi kasutamist - nt. emaplaadil on VGA ja DVI-port ning saate mõlema kasutamiseks BIOS-is lülitada sätte - kuid enamikul emaplaatidel seda pole. Teised emaplaadid võimaldavad teil hoida integreeritud graafikat sisselülitatuna ja lisada madalama otsa spetsiaalne GPU, et saaksite skoorida täiendava pordi, kuid paljud ei tee seda (ja isegi kui see trikk töötab, võib kahe hankimine olla kuninglik piin paralleelselt töötavad täiesti erinevad GPU kiibistikud).

Mitme monitori austajatele on lahendus spetsiaalne GPU, mis sportib piisavalt videoporde nende monitoride arvu jaoks, mida nad soovivad kasutada. Minu enda töölaua seadistamise puhul soovisin näiteks kolme 1080p kuvarit ja ma ei tahtnud, et ükski neist monitoridest oleks ühendatud vana analoog VGA-ühenduse kaudu. Selleks vajasin spetsiaalset kolme või enama digitaalse (DVI, HDMI jne) ühendusega GPU-d.

Kui soovite käivitada kahte või enamat kuvarit ilma arvutit maksustamata, BIOS-i seadistuste kallal askeldamata või loomade ohverdamise poole pöördumiseks, et monitori unistused reaalsuseks saada, on lihtsaim viis selleks lihtsalt osta kaart, mis toetab teie monitori seadistamist õigesti Karbist välja. See ei pea olema kallis - lihtsalt üks, millel on vajaliku hulga pordide arv ja tüüp.

Piltide autorid: Nvidia, Jason Fitzpatrick, GBPublic_PR, Smial, Jason Fitzpatrick, Brett Morrison.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found