Kuidas mängida oma Nintendo Wii-s Retro NES- ja SNES-mänge

Kui soovite taaselustada eilse päeva klassikalisi pealkirju täna olemasoleval konsoolil, on Nintendo Wii ideaalne platvorm vanemate Nintendo meelelahutussüsteemi ja Super Nintendo meelelahutussüsteemi tiitlite jäljendamiseks - loe edasi, kui me teile seda näitame.

Armastame retromänge ja armastame juba olemasolevast riistvarast lisaväärtust välja tõmmata - vaadake näiteks meie juhendit Wii seadistamiseks, et mängida vingeid 1980ndate ja 90ndate retro-point-and-click seiklusmänge. Selles mõttes olime põnevil, kui avastasime, kui lihtne oli seadistada oma Wii mängima meie lemmik vanu Nintendo tiitleid. Jälgige ja tunni aja pärast saate ka oma lemmikpealkirju esitava Wii ees peksa.

Mida vajate

Selle õpetuse jaoks vajate järgmisi elemente; lugege allpool toodud loend üle ja vaadake lisateabe saamiseks järgmistest märkustest.

 • Üks modifitseeritud Nintendo Wii seade, mis suudab käitada homebrew tarkvara.
 • Üks Wiimote ja / või GameCube kontroller.
 • Üks eksemplar FCE Ultra GX-i NES-i emuleerimiseks.
 • SNES9x GX üks eksemplar SNES-i emuleerimiseks.
 • Vähemalt üks mängu ROM iga installitava emulaatori kohta.

Esiteks nõuab see projekt pehmelt modifitseeritud Wii-seadet, mis suudaks käitada homebrew'i tarkvara. Kuigi me oleme teile juba varem näidanud, kuidas oma Wii-d homebrew'i jaoks häkkida, vajavad Wii operatsioonisüsteemi tarkvara uued väljaanded pehmet modifitseerimist. Seetõttu soovitame tungivalt lugeda läbi The Complete Softmod Guide, et veenduda, et täidate oma Wii jaoks õiget modtehnikat. Paigaldage kindlasti Homebrew brauser. See õpetus ei vii teid läbi pehme modi protsessi.

Teiseks töötab tavaline Wiimote NES-i emuleerimise jaoks suurepäraselt (kuna külgsuunas on see sisuliselt paks NES-kontroller). SNES-i mängude jaoks sobib Wiimote siiski halvasti, sest SNES X ja Y nuppude kasutamiseks peate tegema üsna uhke sõrme.

SNES-i emuleerimiseks soovitame tungivalt kasutada kas Wii Classic kontrollerit (pakub SNES-i A, B, X, Y konfiguratsioonile ideaalselt 1: 1 sobivust) või GameCube'i kontrollerit (parempoolsete nuppude paigutus on SNES-i kontrollerist veidi erinev kuid see on piisavalt lähedal, et selle kasutamisel ei tohiks probleeme olla).

Lõpuks vajate selle toimimiseks mängude ROM-e - ilma nendeta on teil suurepärane emulaatori häälestus, kus pole ühtegi mängu, mida emulaatorisse tegelikult laadida saaks. Esimeses osas tutvume ROM-ide üleskaevamise võimalustega.

Mängu ROM-ide leidmine

Kui olete pikka aega retro mängude fänn, on hea võimalus, et teil on juba hunnik ROM-e istumas ja ootab, et teie uusim emulaator laaditaks teie tööpinki. Kui ei, siis ärge muretsege - peaaegu võimatu on isegi otsida „emulaator-ROM-e”, ilma et see praktiliselt hiiglaslikku hunnikusse satuks.

Järgmistel saitidel on ulatuslikud retro-mängu-ROM-ide kataloogid kõigest alates Atarist kuni Playstationini. Enne jätkamist haarake oma süsteemi testimiseks mõni ROM:

EmuParadise:

 • NES ROMid
 • SNES-ROMid

CoolROM:

 • NES ROMid
 • SNES-ROMid

DopeROM-id:

 • NES ROMid
 • SNES-ROMid

Testimise lihtsustamiseks on relvastatud mõne ROM-iga, on aeg emulaatorid seadistada ja konfigureerida. Alustame NES-i emuleerimise seadistamisest.

NES-emulaatori installimine ja konfigureerimine

Esimeseks tööjärjekorraks on haarata NES-emulaator ja hakata faile oma Wii SD-kaardile kopeerima - see on koht, kuhu jõuate kogu teie omatehtud tarkvara ja ROM-idele.

Emulaatori installimine: Esiteks eemaldage SD-kaart Wii-st ja ühendage see töötava arvuti külge kinnitatud SD-kaardi lugeja külge. Järgmisena laadige alla WCE-le FCE Ultra GX-i tõeliselt poleeritud FCEUX NES-emulaatori port.

Selle õpetuse jaoks kasutame uusimat versiooni FCE Ultra GX 3.3.4.zip. (Kui haarate faile, võite ka haarata Cheats-faili ja Channel Installeri faili koopia, et neid hiljem õpetuses kasutada.)

.ZIP-i seest leiate järgmised kaustad:

/ apps /

/ fceugx /

Jätkake ja eraldage kogu arhiiv lihtsalt oma SD-kaardi juure - see paigutab kõik failid sinna, kuhu nad kuuluvad. Kui arhiiv on välja pakitud, näete SD-kaardi juurte kataloogi / fceugx /, avage see ja navigeerige / fceugx / roms /. See on kaust, kust FCE Ultra GX teie mänge otsib; võtke hetk aega, et see oma test-ROM-idega laadida. Veenduge, et kopeerite oma NES-ROM-e (.NES-failid), mitte SNES-ROMe (.SMC-faile).

Emulaatori käivitamine ja õppimine: Pärast emulaatori tarkvara ja ROM-failide laadimist on aeg see proovisõidule viia. Eemaldage SD-kaart turvaliselt arvutist ja sisestage see oma Wii-seadmesse.

Navigeerige Homebrew kanalile ja otsige FCE Ultra GX kirje:

Käivitage rakendus; see viib teid kohe ROM-i valikuekraanile, kus kuvatakse kõik ROM-id, mille panite kataloogi / fceugx / roms /.

Seadete menüüs saate kohandada erinevaid aspekte selle kohta, kuidas FCE Ultra GX töötab (nii menüüsüsteem kui ka emulaatori mängudega suhtlemine). Siin on asjakohased alammenüüd:

 • Salvestamine ja laadimine: Siin saate muuta ROM-ide, salvestatud mängude ja petefailide vaikekaustu.
 • Menüü: Siin saate muuta, kuidas FCE Ultra GX menüü välja näeb ja toimib (lülitage taustamuusika välja, muutke Wiimote'i suund vertikaalsest horisontaalseks jne).
 • Võrk: FCE Ultra GX toetab ROMide laadimist võrguaktsiatest. Kui soovite juurdepääsu väga suurele ROM-i kogule, ilma et peaksite neid kõiki Wii SD-kaardile püsivalt salvestama, võib see olla väärt seadistamist.
 • Game Genie: See võimaldab teil kasutada Game Genie ROM-i (saadaval ülal loetletud ROM-i saitidel) vana kooli Game Genie koodide laadimiseks mängu.

Märkus viimase sissekande, Game Genie kohta - peale selle seadistamise nostalgia huvides pole eriti põhjust kasutada Game Genie-d NES-i mängude ROM-idel petude lubamiseks, kuna saate emulaatoriga hõlpsalt petepilte kasutada (lähemalt seda hiljem).

Kui olete menüüd läbi vaadanud ja soovitud muudatusi teinud, on aeg proovida meie esimest mängu. Jätkake ja valige oma loendist üks. Me võtame Super Mario Bros. 2 proovisõiduks:

Imelikud lainelised mäed, paks vuntsidega peategelane, maagiline uks teise sfääri? Paistab täpselt, kuidas me seda mäletame, ja kõlab ka hästi - heliefektid ja heliribad on vanade mängude matkimisel sageli kõige keerulisem osa, nii et oleme põnevil, kui kuuleme oma vanu mänge ilma kummaliste heliartifikaatideta.

Nüüd saate selles punktis mängu lihtsalt mängida ilma probleemideta, kuid FCE Ultra GX-s on peidus hulk seadeid ja lahedaid funktsioone, mida oleks kahju mitte kasutada. Mängu ajal saate igal ajal emulaatori mängusisese menüü juurde pääsemiseks vajutada Wiimote'i koduklahvi (või vajutada GameCube'i kontrolleri parempoolse analoogjuhtimispulga vasakule).

Mängusisene menüü on lausa maagiline, siin saate teha igasuguseid käepäraseid trikke, mida mängides-NES-in-1988-ainult soovite, et nad oleksid suutnud.

 • Salvesta: Siin saate oma mängu igal ajal salvestada. Sõltumata sellest, kas teie mängitav mäng tegelikult mängude salvestamist toetab või mitte, pole tähtsust, FCE Ultra GX teeb hetktõmmise mängust just sel hetkel, kui selle peatasite. See on fantastiline funktsioon, mida kasutada, kui puutute kokku mängude tõeliselt raskete osadega.
 • Koormus: Laadib teie loodud eelmised salvestatud olekud.
 • Mängu seaded: Siin saate muuta nuppude kaardistamist, reguleerida videoväljundit, muuta kontrollereid (see annab emulaatorile teada, kas soovite jäljendada 2 NES-kontrolleri, 4 NES-kontrolleri või NES Zapper-relva abil) ja võimaldab teil pettaid sisse ja välja lülitada .
 • Lähtesta: Toimib nagu lähtestusnupp NES-i konsoolil.
 • Peamenüü: Naaseb algsesse mängu ROM-i menüüsse.

Petukoodid: Siinkohal oleme maininud petukoodide jaotist õpetuse mitmes alajaotises ja olete ilmselt rohkem kui natuke uudishimulik - kellele ei meeldiks mõnest keerulisemast lõigust petta aastal Super Mario Bros. 2, näiteks.

Pettuste ärakasutamiseks vajate asjakohaselt pakitud .CHT-faile, mis vastavad mängule, milles soovite pettusi lubada. FCE Ultra GX-i looja on juba teinud sadu petefaile meie jaoks kokku pakkides, nii et see on hea koht alustamiseks. Haarake tema allalaaditud kataloogist koopia tema kogutud petudest.

Pettefailide kasutamiseks peate tegema kaks olulist asja: Esiteks tuleb need oma Wii SD-kaardile / fceugx / cheats / välja tõmmata. Teiseks peab .CHT-faili nimi ühtima, täpselt, .NES-faili failinimi kataloogis / roms /. Ükskõik, kas muudate .CHT-faili nime, et see vastaks .NES-failile, või vastupidi, peab see olema täpselt sama. Muudame oma ROM-i pealkirju, et need vastaksid .CHT-pealkirjadele, kuna .CHT-pealkirjad on palju puhtamad. Varuge hetk hetk petefailide väljavõtmiseks ja vajadusel puhastage kõik failinimed.

Käivitage üks mängudest, mille jaoks olete petukoodi seadnud, ja vajutage üks kord mängus mängusisest emuleerimise menüüd (Wiimote'i nupp Home). Valige Mängu seaded ja seejärel Pettused ning teid tervitatakse pettusekoodide pesuloendiga, nagu järgmine:

Meie proovimängus Super Mario Bros. 2 petukoodid on peaaegu kõige jaoks: lõpmatu tervis, lõpmatu elu ja isegi lõbusad mängusisesed näpunäited, näiteks lubades kõigil tegelastel (mitte ainult Princess Peachil) hüppe ajal hõljuda.

Sõna petukoodide kohta: nendega on ülimõnus mängida, kuid need võivad olla tõeliselt peened - leiate, et paljudel petukoodidel on üks või mitu asendajat ja mitme kordse koodikoodi lubamine viib koodid teineteist sageli tühistama välja. See tähendab, et nendega on väga lõbus jamada.

Kanali paigaldamine: Nüüd, kui olete emulaatori installinud, mängud installinud ja omandanud mõned petukoodid, millega segada, saate sisse pigistada ainult ühe viimase näpistamise. Kui soovite emulaatorile kiiremini juurde pääseda, saate installida kanali see - üks Wii peamenüüs leiduvatest otseteedest, nagu eespool näha.

Selleks külastage FCE Ultra GX allalaadimislehte ja haarake Channel Installeri koopia. Pakkige .ZIP-faili sisu SD-kaardi juure. Käivitage Homebrew Channel ja käivitage seejärel FCE Ultra GX Channel Installer. Teie Wii põhiliidesele lisatakse uus kanal koos FCE Ultra-ga koos spiffy käivitusanimatsiooniga.

SNES-emulaatori installimine ja konfigureerimine

Juhendaja selle osa jaoks vajate jällegi oma Wii SD-kaarti. Me teame, et õpetuse viimasest osast on raske NES-i emulaatorit alla panna, kuid eemaldage installimiseks kogu see retro-mänguline headus rohkem retro mängu headus.

Emulaatori installimine: Kõigepealt haarame siin Snes9xGX allalaadimiskataloogist tegeliku emulaatori koopia. Selle õpetuse jaoks kasutame uusimat versiooni Snes9x GX 4.3.2. Allalaadimiskataloogis olles soovitame haarata ka Cheat Files arhiivi ja Channel Installeri koopia (kui soovite hiljem koos õpetuse pettuste ja Wii menüü otsetee osaga jälgida).

.ZIP-i seest leiate järgmised kaustad:

/ apps /

/ snes9xgx /

Jätkake ja eraldage arhiiv otse oma Wii SD-kaardi juure. Kui ekstraktimine on lõppenud, jätkake ja kontrollige SD-kaardi juur / / snes9xgx / kausta. Siit leiate sama kaustastruktuuri nagu NES-emulaatoris: üks kaust petmiseks, ROM-ideks ja salvestamiseks.

Valige oma test ROM-id ja asetage need nüüd kataloogi / roms /.

Emulaatori käivitamine ja õppimine: Nüüd, kui teie emulaator on installitud ja ROM-failid on SD-kaardile visatud, on aeg SD-kaart välja võtta, et saaksime kõike proovida.

Navigeerige uuesti Homebrew menüüsse ja otsige üles Snes9x GX. Rakenduse käivitamiseks klõpsake otseteel.

Siinkohal võiksite mõelda: "Hmm, see näeb kahtlaselt välja nagu punane FCE Ultra GX menüü sinine versioon, millega me lihtsalt jamasime ..." See ei oleks põhjendamatu kahtlus. Snex9xi Wii-porti haldab mitte ainult sama tüüp, kes haldas FCE Ultra GX-i Wii-porti, vaid mõlemad on paigutatud sama ikooni / GUI-teegi abil ja nende kasutusmugavus on mõeldud peaaegu ühesuguste menüüpaigutustega.

See tähendab, et vaatame endiselt läbi kõik peamised menüüd nii nende kasuks, kes kasutavad selles õpetuses ainult SNES-emulaatorit, kui ka vastavate SNES-i funktsioonide esiletõstmiseks.

Siin on asjakohased alammenüüd:

 • Salvestamine ja laadimine: Siin saate muuta ROM-ide, salvestatud mängude ja petefailide vaikekaustu.
 • Menüü: Siin saate muuta, kuidas Snes9x GX menüü välja näeb ja toimib (lülitage taustamuusika välja, muutke Wiimote'i suund vertikaalsest horisontaalseks jne).
 • Võrk: Snes9x GX toetab ka ROMide laadimist võrguaktsiatest.

Märkate, et erinevalt FCE Ultra GX põhiseadete menüüst pole Snes9x GX seadete menüüs ühtegi Game Genie kirjet. Saate endiselt kasutada petukoode, täpsemalt sellest hiljem, kuid SNES Game Genie rakendust pole.

Kui olete menüüd läbi vaadanud ja soovitud muudatusi teinud, on aeg proovida meie esimest mängu. Jätkake ja valige oma loendist üks. Me võtame Zelda legend: link minevikku välja keerutama:

Meie onu Alfon jooksis hätta sattunud neiu kõnet kuulda võtma, see tormab ja Hyrule valvurid ei saa aru, mida väike laps sel tunnil voodist väljas uidates teeb - see on täpselt nii vinge, kui me mäletame seda. Täpselt nagu meie NESi test Super Mario Bros. 2 sellel testil on täiuslik heli. Kvaliteetse heli taasesituse osas oleme aastate jooksul pettunud erinevates SNES-emulaatorites, nii et meil on hea meel näha, et see üks sellega nii hästi hakkama saab.

Nüüd, nagu ka eelmises õpetuses, võiksite lihtsalt mängu sisse kaevuda, kuid emulaatori mängusiseses menüüs on hunnik häid funktsioone.

Mängu ajal saate igal ajal emulaatori mängusisese menüü juurde pääsemiseks vajutada Wiimote'i koduklahvi (või vajutada GameCube'i kontrolleri parempoolse analoogjuhtimispulga vasakule).

Sarnaselt FCE Ultra GX-iga saame teha igasuguseid häid asju, sealhulgas:

 • Salvesta: Salvestage oma mäng igal ajal hetktõmmise funktsiooni abil - pole tähtis, kas mäng toetab salvestamist või mitte, saate selle menüü abil alati salvestuspunkti luua. Me ei saa teile öelda, mitu korda oleme hetkepildi funktsiooni eriti rasketes vangikongides kasutanud Link minevikku.
 • Koormus: Laadib teie loodud eelmised salvestatud olekud.
 • Mängu seaded: Siin saate muuta nuppude kaardistamist, reguleerida videoväljundit ja muuta kontrollereid. Erinevalt NES-i jaoks saadaval olevatest suhteliselt lihtsatest kontrollerivalikutest sisaldab SNES-emulaator seadeid 2 ja 4 SNES-i kontrollerile, SNES-i hiirele (kasutatakse näiteks Mario Paint) ning SuperScope ja Justifier (SNESile saadaval kaks erinevat kerget püssi).
 • Lähtesta: Toimib nagu lähtestusnupp SNESi konsoolil.
 • Peamenüü: Naaseb algsesse mängu ROM-i menüüsse.

Petukoodid: Pärast juhendaja NES-i jaotise lugemist olete tuttav emuleerimise petukoodide mõistega. Petukoodid on rakendatud rakenduses Snes9x GX.

Teil on vaja petukoodipaketti Snes9x GX-i allalaadimislehelt, nii et kui te pole seda juba praegu haaranud, siis nüüd. Pakkige see oma SD-kaardi juure, nii et kõik .CHT-koodid satuvad kausta / snes9xgx / cheats /. Jällegi, nagu ka NES-i emulaatori puhul, peate tagama, et .CHT-failinimed sobivad ideaalselt .SMC SNES-ROMidega - olenemata sellest, kas sobitada petmine mänguga või pole vastupidi oluline, peavad need lihtsalt vastama.

Kui olete petukoodid kopeerinud ja failinimed kokku klappinud, on neile juurdepääsemine sama lihtne kui mängusisese menüü avamine (kodu klahvi kaudu), navigeerimine menüüsse Seaded ja valimine Pettused:

Lõpmatu ruupia ja lõpmatu pomm? Võtame kümme. Naljaga pooleks pakume sama ettevaatlikkust, mida pakkusime NES-emulaatori petukoodide süsteemiga - lubage liiga palju petukoode ja võib juhtuda igasuguseid imelikke asju, kui teil on petmissüsteemi kasutamisel probleeme, proovige alustada teil peavad olema petud ja nende ükshaaval lisamine.

Kanali paigaldamine: Homebrewi menüüsse hüpata võib olla vaeva iga kord, kui soovite emulaatoreid käivitada (ja kui teil on süsteemi kasutamas väikseid lapsi, ei pruugi te neid isegi Homebrewi menüüsse soovida). Siin on SNES-emulaatori jaoks kohandatud kanali installimine mugav.

Kui te pole sellest veel kinni haaranud, klõpsake allalaadimiste lehel ja haarake kanali installer. Pakkige arhiivi sisu oma SD-kaardi juure ja käivitage seejärel installiprogramm üks kord Homebrew menüüst. Teid premeeritakse armsa kohandatud kanaliga, mis nagu ka NES-i kanal, spordi kohandatud graafika ja libeda käivitusanimatsioon.

See on kõik, mis seal on - installige emulaatorid, heitke üle mõned ROMid ja petukoodid, tehke väike kanalite installimine, et anda endale ülikiire juurdepääs oma lemmikmängudele ja olete äris.

Järgmine kord, kui sõbrad on läbi ja soovitate Wii vallandada, saate oma proteste veel ühe vooru jooksul veeretada MarioKart Wii sekkudes “Uhh, ei. Mängisid Mana saladus... mitme mängija toega. " Võib-olla õnnestub teil nende šokk edukalt ära mängida, kui suudate sellesse ägedasse pealkirja uuesti sisse elada, märkamata, et haarasite esimese mängija kontrolleri.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found