Kuidas Windowsi kasutaja migreerida erinevasse Windows 10 arvutisse

Microsoft eemaldas Easy Transferi Windows 10-st, kuid saate siiski kasutajaprofiile arvutite vahel teisaldada. Microsofti kontosid on lihtne üle kanda; saate faile käsitsi teisaldada. Transwiz (tasuta) ja PCmover (tasuline) teevad samuti head tööd.

Lihtne ülekanne, mida kasutatakse asjade lihtsustamiseks

Microsoft tutvustas Windows Vistaga Windows Easy Transferi ja toetas seda operatsioonisüsteemides Windows 7, 8 ja 8.1. See oli suurepärane tasuta võimalus tuua oma seaded ja kohalikud kasutajaprofiilid vanast arvutist uude arvutisse. Alates Windows 8-st võite valida Microsofti kontoga sisselogimise. Mis tahes seadmes sama kontoga sisselogimine edastaks paljud teie seaded.

Kui Microsoft Windows 10 välja andis, ei toonud see hõlpsat ülekannet edasi. Selle asemel otsustas Microsoft teha koostööd Laplinkiga ja pakkus lühikese aja jooksul tasuta juurdepääsu oma PCmoveri tarkvarale. Kahjuks pole seda tasuta pakkumist enam saadaval. Kui soovite kasutada PCmoverit, peate nüüd kulutama vähemalt 30 dollarit.

Milline on parim viis Windowsi kasutajaprofiili teisaldamiseks?

Uurisime mitut meetodit Windowsi kasutajaprofiilide käsitsi teisaldamiseks ühest arvutist teise. Kuid igal juhul ei saanud me profiili järjepidevalt teisaldada, ilma et oleksime pärast täiendavaid tõrkeotsinguid teinud. Me ei saa soovitada protsessi, mis nõuab nii palju faililubade käsitsi parandamist ja muud keerukat tööd.

See annab teile konto teisaldamiseks mõned usaldusväärsed võimalused: teisendage oma kohalik konto Microsofti kontoks, kasutage sellist tasuta tarkvara nagu Transwiz või ostke PCmover. Igal neist on eeliseid ja varjukülgi.

  • Kohaliku konto teisendamine Microsofti kontoks on tasuta ja lihtne ning te ei pea välist tarkvara alla laadima. Kuid see ei vii kõike üle. Failid, mis teil on väljaspool OneDrive'i, ja kolmandate osapoolte rakenduste nagu Photoshop seaded ei tee seda käiku.
  • TransWiz on tasuta ja lihtne tarkvara, mis kannab ühe profiilikonto ühest seadmest teise. Kui teil on üsna vähe profiile, kulutate lisaaega eksportimisele ja importimisele, kuna see ei toimi mitme kontoga hästi. Lisaks ei saa see kontot, kuhu olete sisse logitud, üle kanda, seega vajate allikamasinas vähemalt kahte kontot. Andmete teisaldamiseks vajate ka välist draivi.
  • PCmover on võimsam variant. Sellega saab korraga liigutada mitut profiili ja saate hõlbustada ülekannet oma võrgu, USB-kaabli või välise kõvaketta kaudu. Lisaks saab sellega faile, sätteid ja isegi mõnda programmi edastada. Kuid see on kõige kallim variant, alustades 30 dollarist ja minnes sealt üles.

1. võimalus: kasutage Microsofti kontot ja edastage faile

Kui kasutate Windows 8.1 või Windows 10, edastatakse teie Microsofti konto kasutajaprofiil automaatselt sisselogimisega. Kui kasutate praegu Microsofti konto asemel kohalikku kontot, võiksite kaaluda selle teisendamist Microsofti kontoks. Mõned funktsioonid, nagu OneDrive ja seadme krüptimine, ilma selleta ei tööta.

See ei vii kõike üle; peate ikkagi olulised failid käsitsi teisaldama ja programmid välise kõvakettaga uuesti installima. Mõelge sellest kui kiirest viisist Windowsi sätete üle toomiseks ja pilvesünkroonimise käivitamiseks.

Teisendamisprotsess on lihtne, eriti kui teil on juba Microsofti konto. Kui te seda ei tee, peate selle tegema. Peate selle protsessi arvutis alustama kontoga, mille soovite teisaldada.

Klõpsake nuppu Start ja seejärel käsku Seaded. Seejärel valige Kontod ja seejärel „Logi sisse Microsofti kontoga“. Seejärel järgige häälestusviisardit.

Järgmisena teisaldame andmed käsitsi Windowsi 10 failiajaloo tööriista abil. Pärast kõvaketta ühendamist tehke valikud Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Varundamine. Valige draivi lisamine ja seejärel väline kõvaketas.

Windows hakkab varundamist automaatselt tegema. Vaikimisi sisaldab varundus kaustu Töölaud, Dokumendid, Allalaadimised, Muusika, Pildid, Videod. Kui soovite täiendavaid kaustu, klõpsake tekstil „Rohkem valikuid” ja valige lisatavad kaustad.

Võtke välimine seade oma uue masina juurde ja ühendage see. Minge tagasi jaotisse Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Varundamine ja seadistage failide ajalugu uuesti, kasutades varasemat välist draivi. Klõpsake veel valikuid, kerige alla (kaustade loendist mööda) ja klõpsake nuppu „taasta failid praegusest varukoopiast”.

Sirvige oma viimast varukoopiat, valige kaustad, mille soovite taastada, seejärel klõpsake rohelist nuppu.

Asjade lõpuleviimiseks peate kõik programmid uuesti installima.

SEOTUD:Kuidas Windowsi failiajalugu kasutada oma andmete varundamiseks

2. võimalus: laadige alla TransWiz (tasuta)

Transwiz on suurepärane võimalus kaaluda, kas soovite üle kanda ühe või kaks kohalikku kontot ja te ei soovi teisendada Microsofti kontot. Mõni asi tuleb ikkagi käsitsi teisaldada, nagu ka Microsofti konto teisendamise protsess. Teil on vaja ka välist kõvaketast.

Esmalt laadige alla ja installige Transwiz nii vanasse kui ka uude masinasse. Programm on tasuta.

Kui teil on ainult üks profiil, looge vanal masinal uus administraatori õigustega profiil. Seejärel lülituge sellele. Kui teil on rohkem kui üks profiil, veenduge, et vähemalt kahel oleks administraatori õigused ja vahetage profiil, mida te praegu üle ei kanna. Transwiz ei saa profiili üle kanda, kui olete sellesse praegu sisse logitud.

Käivitage Transwiz, valige käsk „Soovin andmeid teisele arvutisse edastada” ja klõpsake nuppu Edasi. Seejärel valige profiil, mida soovite vahetada, ja klõpsake nuppu Edasi.

Valige salvestamiseks asukohaks väline ketas; klõpsake järgmine. Seejärel sisestage parool, kui soovite. Kui te seda ei tee, jätke mõlemad väljad tühjaks ja klõpsake nuppu OK.

Transwiz loob teie välisele kettale ZIP-faili. Viige see oma uude masinasse, avage seal Transwiz ja valige andmete taastamise suvand. Suunake see draivi zip-failile (pole vaja seda ise lahti pakkida) ja Transwiz teeb kõik ülejäänud. Profiili lisamise lõpetamiseks on vaja masinat taaskäivitada.

Transwiz toob üle kasutajaprofiilid, kuid mitte andmeid. Kui soovite oma faile ja kaustu, kasutage ülalkirjeldatud failiajaloo protsessi. Peate ka programmid uuesti installima.

3. võimalus: osta PCmover (30 dollarit)

Eelmised kaks valikut töötavad profiiliandmete teisaldamisel, kuid failide, kaustade ja programmide uuesti installimine on teie otsustada. PCmover mitte ainult ei migreeri teie kasutajaprofiili, vaid teisaldab ka faile. Kallimad võimalused edastavad ka rakendusi.

Alustamiseks peate PCmoveri alla laadima ja maksma. Erinevate hindadega eksisteerib mitu taset, kuid kui soovite kõik kasutajad ja rakendused teisaldada, teeb 30 dollari suurune versioon Express. Laplink pakub Etherneti ja USB-kaableid, mida saate osta. Programm edastab andmeid teie võrgu kaudu, seega pole kaableid vaja, kuid need võivad võrgu kiirusest sõltuvalt edastusprotsessi kiirendada. Kuid veel üks kasu sellest meetodist, kui saate välise draivi vahele jätta.

Kui olete PCmoveri igasse arvutisse installinud, avage see ja klõpsake nuppu Järgmine, sisestades viipamise korral seerianumbri. Kui ostsite ülekandekaabli, ühendage see mõlema arvutiga.

Valige igal arvutil ühenduse loomiseks teine ​​arvuti. Kui teil on ülekandekaabel ühendatud, võite oma seadmete jaoks näha kahte kirjet, ühte võrguühenduse ja teist kaabliühenduse kohta. Valige mõlema jaoks kaabliühendus. Seejärel klõpsake nuppu „OK”.

PCmover püüab arvata suuna andmete teisaldamiseks. Kui see läheb valesti, võite klõpsata sõnadel „Vaheta ülekande suunda“. Seejärel klõpsake „uuel arvutis” (st arvutis, kuhu andmeid teisaldate) käsku „Analüüsige arvutit”.

Sõltuvalt otsitavate andmete hulgast peate võib-olla veidi ootama, kuni programm teie arvutit kontrollib. Lõpuks näete ülekantavate andmete hulka. Kui soovite täpsemat juhtimist, klõpsake nuppu „Kuva üksikasjad”.

Siit saate uurida erinevaid kategooriaid ja tühistada märkeruudud, mida te ei soovi teisaldada. Kui kõik on teile meelepärane, klõpsake nuppu „Alusta ülekandmist”.

Meie puhul kulus umbes 20 minutit andmete edastamiseks USB 3 ülekandekaabli kaudu 20 kaarti. Kui teil on rohkem liikuda või kasutate võrguühendust (või mõlemat), võib see võtta kauem aega. Kui PCmover on lõpetanud, palub ta arvuti taaskäivitada. Kui taaskäivitamine on lõpule jõudnud, olete valmis.

Kahju, et Microsoft eemaldas Windows 10-s EasyTransferi, kuid Microsofti kontode ja pilvevõimalustega nagu OneDrive ja Dropbox või suured välised kettad on see vähem vajalik kui varem. Transwiz saab ikka korraliku töö ära teha, kui otsite tasuta lahendust. Ja kuigi Laplinki PCmoveril on sellega seotud kulud, töötab programm väga hästi ja seda on äärmiselt lihtne kasutada.

Kui peate kõik oma arvutis teisaldama, peaksite PCmoverit lähemalt uurima.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found