Kuidas avada käsuviip administraatorina Windows 8 või 10 puhul

Suur osa ajast on käskluse avamine tavakasutajana kõik, mida vajate. Mõnikord peate siiski administraatorina avama käsuviiba, et saaksite käivitada administraatoriõigusi vajavaid käske.

Windows pakub käsuviiba avamiseks palju erinevaid viise ja paljude nende meetodite abil saate käsuviiba avada ka administraatoriõigustega. Oleme teile juba varem näidanud, kuidas seda Windows 7 ja Vistas teha, seega keskendume siin kolmele kiirele viisile, kuidas avada Windows 8 ja 10 administraatoriõigustega käsuviip.

Esimene võimalus: kasutage menüüd Power Users (Windows + X)

Nii Windows 8 kui ka 10 pakuvad menüüd Power Users, millele pääsete juurde, vajutades Windows + X või lihtsalt paremklõpsates nuppu Start. Menüüs Energiakasutajad valige käsk Käsuviip (administraator).

Märge: Kui näete menüüs Energiakasutajad käsuviiba asemel rakendust PowerShell, on see lüliti, mis sündis Windows 10 loojate värskenduse abil. Soovi korral on väga lihtne minna tagasi menüüs Energiakasutajad käsuviiba kuvamisele või võite proovida PowerShelli. PowerShellis saate teha üsna palju kõike, mida saate teha käsuviibas, pluss palju muud kasulikku.

SEOTUD:Kuidas panna käsuviip tagasi menüüsse Windows + X Power Users

Kui käivitate administraatoriõigustega käsuviiba, näete tõenäoliselt akent „Kasutajakonto kontroll”, kus palutakse jätkamiseks luba. Jätkake ja klõpsake nuppu „Jah”.

Kui olete akna Administrator: käsuviip avanud, saate käivitada mis tahes käsu, olenemata sellest, kas see nõuab administraatoriõigusi või mitte.

Teine võimalus: kasutage menüüd Start

Samuti saate avada administraatori käsuviiba, kasutades ainult menüüd Start (või Windows 8 Start-ekraani). Vajutage nuppu Start, tippige käsk "command" ja näete peamise tulemina loendit "Command Prompt". Paremklõpsake sellel tulemusel ja valige käsk Käivita administraatorina.

Kolmas võimalus: kasutage Run Boxi

Kui olete harjunud rakenduste avamiseks kasti „Käivita” kasutama, saate seda kasutada administraatoriõigustega käsuviiba käivitamiseks. Kasti „Run” avamiseks vajutage Windows + R. Tippige kasti „cmd” ja vajutage seejärel käsku administraatorina käivitamiseks Ctrl + Shift + Enter.

Sellega saate administraatorina käsuviiba aknas käskude käivitamiseks kolm väga lihtsat viisi.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found